شرکت کجور اهواز | نماینده ممتاز فروش و خدمات پس از فروش سایپا | کد 193

گروه سایپا پارس خودرو

معرفی کارت نارنجی

شرکت سایپا یدک در راستای افزایش اطمینان، اعتماد و آسودگی خاطر مشتریان، خدمات متنوع وهمه جانبه‌ای را در قالب کارت‌های نارنجی تعریف و به شما عزیزان ارائه می‌نماید.
شرکت کُجور اهواز با بهره گیری از ناوگان مجهز و پرسنل کار آزموده و باتجربه خدمات مذکور را که مجموعه‌ای از نیازهای فنی و خدماتی مشتریان بوده با برترین کیفیت و در کوتاهترین زمان ممکن ارائه خواهد نمود.

معرفی سرویس گارانتی بدنه:

گارانتی بدنه سایپا، یکی از سرویس‌های جذاب کارت نارنجی می‌باشد که مالکان خودروهای سواری گروه سایپا می‌توانند با خرید آن، اتومبیل خود را در صورت آسیب دیدن بر اثر حوادث و یا سرقت‌های احتمالی، تحت پوشش گارانتی بدنه قرار دهند.
به زبانی ساده‌تر، دارندگان خودروهای گروه سایپا، می‌توانند با پرداخت مبلغ ناچیز (٠/١ الی ١/٥ درصد مبلغ کل خودرو)، سرمایه ارزشمند خود را در مقابل کلیه سوانح و حوادق غیر مترقبه به مدت ٣٦٥ روز تضمین کنند.

مقایسه گارانتی بدنه کارت نارنجی با سایر رقبا:

با مقایسه بین ارزش و خدمات در نظر گرفته شده و شرایط جبران خسارات، مزایا و برتری‌های گارانتی بدنه کارت نارنجی، نسبت به دیگر رقبا را می‌توانید در جدول پایین مشاهده نمایید:

مزیت‌ها گارانتی کارت نارنجی سایر رقبا
فرانشیز مشتری جهت هر بار مراجعه و دریافت خدمت، هیچگونه فرانشیزی پرداخت نمی‌کند. فرانشیز به صورت پلکانی و به ازای هر بار مراجعه حداقل 10 درصد افزایش می‌یابد.
پشتیبانی ناوگان امداد خودرو جهت حمل خودروی تصادفی هزینه حمل و انتقال خودرو به نزدیک‌ترین نمایندگی رایگان می‌باشد. مراحل حمل و انتقال خودرو برعهده مشتری می‌باشد.
پشتیبانی شبکه نمایندگی‌های مجاز گروه خودروسازی سایپا اولویت پذیرش و بازسازی در شبکه نمایندگی‌های مجاز سایپا در سراسر کشور با مشترکین کارت نارنجی می‌باشد.
فاقد این وضعیت می‌باشد.
تعمیر خودرو توسط نیروهای متخصص سایپا بازسازی خودرو توسط نیروهای مجرب نمایندگی‌های مجاز که دوره‌های آموزشی لازم را مطابق با استانداردهای تعمیراتی شرکت‌های معتبری مانند رنو، کیا، نیسان، سیتروئن و ... انجام می‌شود. بعضاً تعمیر و بازسازی خودرو بصورت سنتی انجام می‌گردد.
انجام کلیه مراحل تعمیراتی در یک مجموعه

با توجه به مجهز بودن شبکه نمایندگی‌های مجاز به ایستگاه‌های صافکاری، نقاشی، مکانیکی، برقکاری و ... با کیفیت تعمیراتی استاندارد خودروساز، کلیه مراحل بازسازی در یک مجموعه انجام می‌گردد.

مشتری می‌بایست جهت تکمیل مراحل تعمیرات خودرو برای هریک از مراحل به یم مرکز تعمیراتی مراجعه نماید.
فروش اقساطی فروش اقساطی در 2 تا 24 قسط، بدون کارمزد، در طول یکسال، امکان پذیر است.
فاقد این وضعیت می‌باشد.
تعویض قطعات و لوازم خودرو تعویض قطعات و لوازم خودروی مشتری در نمایندگی‌های مجاز بر اساس قطعات استاندارد اصلی و شرکتی می‌باشد. بعضاً قطعات و لوازم استاندرد استفاده نمی‌گردد.
تعویض خودروی آسیب‌دیده در صورتی که کارشناس شرکت تشخیص دهد خودرو در اثر تصادف و یا سرقت قطعات بیش از 70 درصد خسارت دیده، خودروی با محاسبه اختلاق قیمت سال تولید خودروی مشتری و خودروی صفر در شرکت سازنده تعویض می‌گردد. فرآیند فروش و تعویض خودروی آسیب‌دیده، بر عهده مشتری می‌باشد.
تخفیفات سالیانه عدم استفاده از گارانتی

سال اول: 27 درصد

سال دوم: 42 درصد

سال سوم: 57 درصد

سال چهارم و پنجم: 75 درصد

درصد تخفیف سایر رقبا بسیار اندک است و سقف تعهدات تخفیف آنها در صورت عدم خسارت، حداکثر 60 درصد می‌باشد.

چرا باید گارانتی بخریم؟!

با اندکی حسابگری، به این نتیجه خواهیم رسید که گارانتی بدنه یک نیاز اساسی برای خودرو و سرمایه شما محسوب می‌گردد؛ چرا که با وضعیتی که در خیابان‌ها و شهرهای مختلف کشور، به خصوص در کلان‌شهرها حاکم است، هیچکس نمی‌تواند مطمئن باشد از لحظه شروع به رانندگی تا رسیدن به مقصد، تصادف نخواهد کرد، یا به حوادثی که در این خدمت ریسک آن‌ها پوشش داده شده است، دچار نمی‌شود.

روش تهیه کارت نارنجی:

مشتریان می‌توانند کارت‌های نارنجی مختص به خودروهای نو را در هنگام ثبت‌نام خودرو از تمامی نمایندگی‌های مجاز گروه خودروسازی سایپا تهیه نمایند؛ بدیهی است مبلغ فروش کارت به مبلغ فاکتور فروش خودرو اضافه خواهد شد.
کارت‌های نارنجی مختص به خودروهای کارکرده در نمایندگی‌های منتخب گروه خودروسازی سایپا به مشتریان ارائه خواهد شد.
شرکت کُجور اهواز، به عنوان نماینده ممتاز سایپا در خوزستان، آماده ارایه خدمات کارت نارنجی می‌باشد.


www.saipa.kojour.com/narenji